Tidligere TEFT-stipend mottakere

NavnOppvekststedKategori
Tildelt stipend kr 50.000
Amalie Skeide SandvikÅlesundIdrett
Benedicte Lund BergeBlindheimIdrett
Erik BøenÅlesundIdrett
Henrik LødøenBrattvågKultur
Håkon Nore BjerkvikÅlesundIdrett
Josefa Berg HellebustEidsnes
Idrett
Jørgen SlettaløkkenIsfjorden
Idrett
Louise EngesethVolda
Kultur
Lovise Skarbøvik AndresenEllingsøyIdrett
Martine SveStrandaIdrett
Mikkel Waldeland GautvikMolde
Idrett
Oskar Fjørtoft SandangerLarsnesKultur
Sander RothEllingsøyIdrett
Sebastian Brandal VegsundLangevågIdrett
Tea MegaardAverøyKultur
Vetle NærøÅlesund
Kultur



Navn Oppveksted Kategori
Tildelt stipend kr 100 000
Sigrid KleiveÅlesundIdrett - friidrett
Marie LøvåsSkodjeKultur - musikk/sang
Tildelt stipend kr 50 000
Aleksander SkoglundMoldeIdrett - vintersport
Andreas SkoglundMoldeIdrett - vintersport
Anna SkorpenÅlesundKultur - dans
David StigeMoldeIdrett - kampsport
Edvard Solli Bolsøya, Molde Idrett - kampsport
Isak Albert Solheim KvammeÅlesundKultur - musikk (sang)
Johanna Søvik LausundÅlesundKultur - kunst og håndverk
Jonas Flemsæter HamreSykkylven/BergenKultur - musikk (instr.)
Jonas HesthaugEidsdal/StrandaIdrett - annet
Julia Sofie FjærliTomrefjordKultur - musikk (sang)
Kristine GulbrandsenSkodjeIdrett - ballidrett
Oda Sofie KilstiTafjord/SkodjeIdrett - annet
Simon SteinshamnTingvollIdrett - friidrett
Tora OseØrstaIdrett - ballidrett

Navn Oppveksted Kategori
Tildelt stipend kr 50 000
Markus WilhelmsenVatneIdrett - annet
Sara Kanutte Fornes GossenIdrett - ballidrett
Solveig EngåsÅlesundIdrett - ballidrett
Andreas VangsnesSpjelkavikIdrett - friidrett
Håkon StavikLangevågIdrett - friidrett
Magnus GrønvikKristiansundIdrett - kampsport
Adrian Ulvestad OlsenMoldeIdrett - kampsport
Amanda HelsethÅlesundIdrett - roing/segling
Guro Helde KjølsethMolde/ÅndalsnesIdrett - vintersport
Hallvard Braaten SteinhovdenÅlesundKultur - musikk
Frøydis Bergheim RuudÅndalsnesKultur - musikk
Kristoffer EikremMoldeKultur - musikk
Lauritz Lyster SkeidsvollKleiveKultur - musikk
Jon Olav SandalØrstaKultur - musikk
Tore André Fausa SkogStrandaÅpen klasse

Navn Oppveksted Kategori
Tildelt stipend kr 100.000
Line Møller-Christensen Ålesund Kultur - teater/scenekunst
Martin HelsethÅlesund Idrett - roing/segling
Tildelt stipend kr 50.000
Amalie Sofie Ibsen Fjørtoft JensenÅlesundKultur - teater/scenekunst
Amanda TennfjordTennfjordKultur - musikk (sang)
Edel Charlotte Eiken FosseUlsteinvikIdrett - annet
Emilie Øverås ÅlesundIdrett - annet
Fredrik MeringdalMoldeIdrett - annet
Malin Skulstad SundeÅlesundIdrett - ballidrett
Odin Landbakk Kristiansund Kultur - musikk (instr.)
Siril Malmedal HaugeLangevågKultur - musikk (sang)
Stine Rudi StandalÅlesundKultur - kunst og håndverk
Tildelt stipend kr 30.000
Andreas Skår WintherÅlesundKultur - musikk (instr.)
Ida Lyngstad KummervoldKristiansundKultur - dans
Ingunn Roksvåg AlnæsFreiKultur - dans
Isak StaursetÅndalsnesIdrett - vintersport
Rishi SætherLiabygdaIdrett - vintersport

Navn Oppveksted Kategori
Tildelt stipend kr 100.000
Toralv OpsalSkodje og Ørsta

Idrett - mangekamp

Henrik M. KrogstadLangevågIdrett - motorsport
Natalie SandtorvÅlesundKultur - jazz
Tildelt stipend kr 50.000
Eirik M. SlyngstadSykkylvenKultur - kunst
Bjørn-Petter TøsseFrænaKultur - trekkspill
Gina Ranheim Bjerkan

Kristiansund

Idrett - musikal
Silje KippernesAverøyIdrett - bryting
Thea HelsethÅlesundIdrett - roing
Eirik Kjøl TornesEideIdrett - skiskyting
Matias Sætre LarsnesIdrett - biljard
Tildelt stipend kr 30.000
Olav Egge BrandalBrandalKultur - piano
Sebastian VegsundLangevågIdrett - bordtennis
Monika Flakk NordangNorangsdalenKultur - kunst
Emilie NautnesAukraIdrett - fotball
Vilde HasundÅheimIdrett - fotball
Ingrid Marie LarsenTomrefjordIdrett - hest

Navn Oppveksted Kategori
Tildelt stipend kr 100.000
Ingrid LundanesÅlesundIdrett - orientering
Tildelt stipend kr 50.000
Vegard Kvamme HolumFosnavågKultur - musikk
Hanne Korsbrekke AskelandMoldeKultur - musikk
Elias Hustad BirkelandMolde Idrett - golf
Erika MelchiorValldalIdrett - trial
Eirik Andreas VikÅndalsnesKultur - tegneserier
Tellef Solbakk RaabeÅlesundKultur - musikk
Matias Sætre LarsnesIdrett - biljard
Line StarheimsæterSykkylvenKultur - skuespiller
Karoline HansenSjøholtIdrett - skyting
Monika Flakk NordangNorangsdalenKultur - kunst
Jakob RypdalÅlesundKultur - musikk
Sigurd Holten BøenÅlesundIdrett - svømming
Eirik HavnesÅlesundKultur - musikk

Navn Oppveksted Kategori
Tildelt stipend kr 100.000
Henrik BondevikÅlesundKultur - musikk
Karsten WarholmUlsteinvikIdrett - friidrett
Tildelt stipend kr 50.000
Jenny Marie RørvikÅlesundIdrett - roing
Kine Iselilja GyldenskogTingvollKultur - musikk
Maria Bjørlykke BrandsæterVolda Kultur - design
Martine Lorgen ØvrebustStordalIdrett - vintersport
Oliver Leonhard DybGiskeKultur - musikk
Sigrid Solbakk RaabeÅlesundKultur - musikk
Tildelt stipend kr. 30.000
Andreas Kleven RasmussenUlsteinvikKultur - musikk
Axel Ange Dossou-GouinMoldeIdrett - fekting
Edvard SveStrandaIdrett - skyting
Johan BuggeEidsvågIdrett - motbakkeløp
Live SolheimdalSkålaIdrett - friidrett
Rikke Gjeitnes DahleSkålaIdrett - vintersport
Rolf-Martin BjørngaardVoldaIdrett - Klatring
Stig UlvestadHovdebygdaKultur - musikk

NavnOppvekststedKategori
Tildelt stipend kr 100.000
Ole Martin Orheim BjørlykkeÅlesundidrett - svømmer
Marius Johann NakkenÅlesundidrett - motorsport
Karoline AamåsVoldakultur - Nysirkusartist
Tildelt stipend kr 50.000
Siv Krakeli SneenEideidrett - fritidsutøver
Vegard BusengdalStordalidrett - alpint
Cecilie Hauståker FiskerstrandSulaidrett - fotballkeeper
Anja UlsetTingvollkultur - kunstner
Bror Magnus TødenesUlsteinkultur- tenor
Katrine SchiøttVestneskultur - cello
Oda Kvalsvik StenbergVestneskultur - trekkspill
Kari HarneshaugSandøykultur - alternativ rock
Tildelt stipend kr 25.000
Harald Birkeland LarsenMoldeidrett - skiskyting
Trygve Aaland TryggestadStordalidrett - skiskyting/skyting
Malene Brevik NesseUlsteinvikidrett - rytmisk sportsgym.
Kristina Eiken FosseUlsteinvikidrett - gymnast

NavnOppvekststedKategori
Tildelt stipend kr 100.000
Sondre Nyvold LidMoldeidrett - friidrettsutøver
Magnus Emaka EinangSandekultur - danser
Jorunn Marie KvernbergFrænakultur - fiolinist
Tildelt stipend kr 50.000
Anna FlemmenMoldeidrett - freestyle alpinist
Felix BaldauKristiansundIdrett - bryter
Ellisif HalsAukrakultur - billedkunstner
>td >Voldakultur - møbeldesigner
Øystein Elias HelgheimÅlesundidrett - gokart
Rasmus Nes TjørstadÅlesundIdrett - bryter
Stian WalgermoØrskogidrett - styrkeløft
Susanne Irene FjørtoftÅlesundkultur - performance art
Hanne KolstøSykkylvenkultur - musikk
Hilde Marie KjersemÅlesundkultur - musikk

NavnOppvekststedKategori
Tildelt stipend kr 100.000
Simon Rønsholm SandvikMoldeIdrett - friidrettsutøver
Siri HovdeØrstaKultur - fløytespiller
Kristine Roald SandøyGiskeKultur - kunst og håndverk
Tildelt stipend kr 50.000
Katrin BergeFosnavågKultur - kunst
Anniken ObaidliMoldeIdrett - håndballspiller
Irene GiskegjerdeGiskeIdrett - kampsport
Karoline LøvikFreiIdrett - kampsport
Hilde MyklebustSyltedalenKultur - skrivekunst
Veronica Orheim BjørlykkeÅlesundIdrett - svømming
Jean Mikhael Skaaden - "Mikhael Paskalev"ÅlesundKultur - musikk
Hedvig Mollestad ThomassenÅlesundKultur - musikk
Tildelt stipend kr 10.000
Kim Helge StrømmenØrstaKultur - skuespiller
Karsten WarholmUlsteinvikIdrett - friidrettsutøver
Lasse FlødeStadtlandetKultur - fotograf
Anders EmblemÅlesundKultur - filmskaper
Anne Marte OveraaÅlesundKultur - fri kunst
Daniel ØveråsÅlesundIdrett - golf
Elisabeth Cathrine TeigeÅlesundKultur - opera
Natalie SandtorvÅlesundKultur - jazzsanger
Rikke Lie MelbøÅlesundKultur - sanger/låtskriver
Janne Lothe SlagnesÅlesundKultur - pianist
Sebastian Foss SolevågÅlesundIdrett - alpinist
Peder AlmeStrandaKultur - kunst og håndv.
Hans Kristian Hjellbakk HoleHellesyltIdrett - vintersport
Olav Erling AalandHellesyltIdrett - vintersport
Stine Merethe Hole UllaSykkylvenKultur - musikk
Karoline HansenØrskogIdrett - annet
Bjørn J. TomrenTomrefjordKultur - musikk
Hallvar DjupvikTomrefjordKultur - musikk
Christian ChristiansenKristiansundIdrett - svømming
Trygve Waldemar FiskeKristiansundKultur - musikk
Preben GodøMisundIdrett - annet
Bård WatnMoldeKultur - musikk
Espen Jørgensen BjarnarMoldeKultur - musikk
Fredrik Sjøholt MorsundMoldeIdrett - kampsport
Mari BratteteigMoldeIdrett - annet
Tore Grytten SandnesMoldeIdrett - kampsport
Trine HammerøMoldeIdrett - kampsport
Strine Karoline EliassenHareidKultur - dans
Marit Eiken FosseUlsteinvikIdrett - annet
Daniel MyrrustenLangevågIdrett - annet

NavnOppvekststedKategori
Tildelt stipend kr 100.000
Bård RøssevoldGiskeÅpen klasse
Egil OlsenØrstaKultur
Synnøve SolemdalTingvollIdrett
Tildelt stipend kr 50.000
Erika Holand TøsseStordalIdrett
Ida EkrollSandeÅpen klasse
Iselin Håhjem GjendemsjøSkodjeIdrett
Lisa Kristin ValdeSkodjeKultur
Magnus Tallaksen ReiestadMoldeÅpen klasse
Marius Helseth HansenÅlesundIdrett
Ole Andreas Starheim SilsethMoldeKultur
Ole-Magnus OrlienVoldaIdrett
Tildelt stipend kr 10.000
Andreas HelvigUlsteinÅpen klasse
Anette SivertstølUlsteinÅpen klasse
Aurora Sandnes SkalandVoldaKultur
Beate Blindheim KvalsvikÅlesundKultur
Birgitte G. VelsvikÅlesundKultur
Camilla RomestrandØrstaKultur
Christoffer Roppen MastersUlsteinKultur
Dina MisundMisundKultur
Elida Brende LingeNorddalKultur
Helle HaraldsvikÅlesundÅpen klasse
Håkon Hagen KnudsenÅlesundKultur
Ingrid Helene HåvikÅlesundKultur
Jakob RypdalÅlesundKultur
John SylteVestnesIdrett
Jørgen Vinje TøsseStordalIdrett
Katrine LyngværKristiansundIdrett
Kristian SkårbrevikÅlesundKultur
Kristina KvalvikSkodjeÅpen klasse
Kristina ÅsmoHareidIdrett
Lars Anders HoelNorddalIdrett
Lena NymarkSulaKultur
Linda Kristengård SkyttemyrMoldeKultur
Lone TorvikÅlesundKultur
Marit ØydegardTingvollKultur
Martin HelsethÅlesundIdrett
Renate GrimstadUlsteinIdrett
Sigurd van Dijk FestøyVoldaIdrett
Stine SollibakkeÅlesundÅpen klasse
Vilde OttestadMoldeIdrett
Åsne Kallan AarstadVoldaÅpen klasse