Refleks
Motta en refleks – og gi en stemme til en organisasjon som jobber med mental helse.
Hvert år deler vi i Sparebanken Møre ut reflekser. Dette gjør vi fordi vi ønsker at alle skal være synlige langs høstmørke veier. I år kombinerer vi utdeling av refleks med muligheten til å nominere en organisasjon som skal få støtte fra vårt overskudd.
- I år er det skoler på ungdomstrinnet og oppover som har fått tilbud om å få tilsendt reflekser fra oss i Sparebanken Møre. I tillegg vil vi dele ut reflekser både fra lokalkontorene våre, samt på ulike arrangement og møteplasser utover høsten og vinteren, forteller banksjef avdeling Sula, Anette Maaseide.
I flere år har vi sammen med 15-åringene i regionen delt ut støtte til Sykehusklovnene, Mental Helse Ung og Røde Kors - Ferie for alle. Nå ønsker vi at flere skal få være med å bestemme, og at flere organisasjoner skal bli trukket fram i lyset. Derfor inviterer vi alle som får en refleks, og deg som leser dette, til å være med.
En liten refleksbrikke kan redde liv. Det handler om å bli sett. Ved å gi vår støtte til organisasjoner som jobber for «innenforskap» kan vi bidra til at flere blir sett, og får mulighet til å skinne slik de skal.
– Vi vet at denne lille brikken redder liv i den mørke årstida, derfor har det blitt en viktig del av samfunnsansvaret vårt å sørge for å dele ut refleks. Nå tar vi steget lengre, og håper så mange som mulig vil være med å stemme frem organisasjoner, oppmoder Anette.
Hver refleks vi deler ut har en QR-kode, som leder dit du kan nominere og stemme fram organisasjoner som har som hovedaktivitet å jobbe for «innenforskap». Du kan stemme på din favoritt fra en liste eller nominere noen du synes mangler på listen.
Nomineringen og stemmingen vil pågå ut 2025 – og på nyåret velger vi ut minimum 5 organisasjoner som får et tilskudd fra Sparebanken Møre.
Slik sjekker du refleksen din:
Bonustips: Brukte refleks skal kastes i restavfall.
Kilde: Trygg Trafikk Møre og Romsdal
Just contact us with your questions. Below you will find the information you need to contact us via chat or phone. Schedule a meeting with an advisor here.