Nettbedrift - Integrasjon/filoverføring

Nettbedrift = nettbank for bedrifter. For å kunne ha integrasjon mellom nettbank og ditt regnskap-/økonomisystem må du ha en Nettbedriftsavtale. Dersom du kun har ordinær Nettbank kan ikke integrasjon mot regnskap-/økonomisystemet opprettes.

Vær oppmerksom på at vi trenger informasjon om person(er) som har signaturrett iht. firmaattest - dette gjelder for eier av nettbedriftsavtalen. I Enhetsregisteret i Brønnøysund finner du opplysning om hvem som har signaturrett. I tillegg aksepteres signatur fra daglig leder.

Dersom din bedrift ikke har Nettbedriftavtale må Nettbedrift med integrasjon bestilles her

Informasjon om bedriften

Filoverføring/integrasjon med regnskapssystem er en tilleggstjeneste i Nettbedrift. Etter at vi har mottatt bestillingen vil avtalen bli sendt til signaturberettiget for signering med BankID.

Organisasjonsopplysninger

Kontaktperson for bestillingen

Er kontaktpersonen for bestillingen en annen person enn den som skal signere avtalen?
Personopplysninger

Bestillingen gjelder

Ved bestilling av integrasjon gis leverandør av ERP-system fullmakt til å transportere betalingsformidlingsdata mellom banken og økonomisystemet via leverandørens programvare.

Støtter økonomisystemet forhåndsgodkjente betalinger må økonomisystemet sørge for at betalingsoppdrag inneholder opplysninger om godkjenner. Godkjenner av betalingsoppdrag må også ha lønns-/godkjenningsrettighet på belastningskonto i nettbedrift.

Betalingsoppdrag som ikke forhåndsgodkjennes i økonomisystemet må ettergodkjennes i nettbedrift.

Fullmakten gjelder inntil kunde informerer banken om opphør/inndragelse av denne.

For å etablere OCR-avtale trenger vi informasjonen under. Dersom dere er usikre på hva dere skal oppgi - ta kontakt med support for deres økonomisystem.

Sender dere/skal dere sende faktura med KID?

Mer informasjon til banken

Har bedriften allerede en integrasjon, og skal denne avsluttes og erstattes av en ny integrasjon?

Signering

Enhetsregisteret i Brønnøysund finner du opplysning om hvem som har signaturrett.

Personopplysninger

Signaturberettiget 2

Personopplysninger

Signaturberettiget 3

Personopplysninger

Signaturberettiget 4

Personopplysninger

Signaturberettiget 5

Personopplysninger

Signaturberettiget 6

Personopplysninger

Signaturberettiget 7

Personopplysninger

Kontakt kundeservice i Sparebanken Møre

Det er bare å kontakte oss med det du lurer på. Under har du informasjonen du trenger for å kontakte oss på chat eller telefon. Avtal et møte med en rådgiver her.